Хасковлийка стана 5-та в Европа на карате

Моника при получаването на наградата си за спортист №3 на Хасково

Хасковлийката Моника Христова от местният карате Клуб Торнадо се класира на 5-то място на европейското първенство по карате, което се проведе в Баку, Азърбейджан, от 10-ти до 12-ти февруари. Във възрастова група от 16 до 18 години, Моника елеминираше една след друга опонентките си в дисциплината ката индивидуално. Едва на полуфинала се намери кой да я спре измежду 22-те и съпернички в дисциплината. Особено инфарктно бе преборването за третото място. Много мъничко не достигна на Моника да спечели бронзовият медал в конкуренцията на каратистка от Португалия. След съдийско решение Моника остана на 5-то място.

Иначе България взе престижното второ място на кумите в категория до 59 килограма. Спечели го Александра Стублева – кумите Juniors кат. до 59 кг, съобщи генералният секретар на българската карате федерация Георги Ривов.

И другите хасковски национали се представиха достойно. Силвия Вангелова - кумите Cadets кат. до 47 кг и Егемен Сербест - кумите Juniors кат. до 61 кг (състезатели на КК Вадорю, Хасково), след равен резултат, но с по-добра игра в редовното време отпаднаха от надпреварата за медалите след инфарктното съдийско решение с 3 на 2 гласа в полза на конкурентите им.