Силвия преби каратисти от 3 континента

Силвия/с бялото кимоно/ завоюва най-големия успех на родното карате

Състезателката на хасковският клуб Вадо-рю Силвия Вангелова преби един куп класни каратисти от реномирани школи за да спечели златото на турското открито първенство по карате. Турция Оупън се проведе през уикенда с участието на над 1000 каратисти от над 20 държави, сред които признатите доминатори от Русия, Сащ и Азърбейджан. В категорията на хасковлийката в дисциплината Кумите имаше истинско вавилонско стълпотворение. До 48 кг при девойките предложи конкуренцията на десетки състезатели. След 5 успешни мача Силвия Достигна до финал, спечели го и се окичи със златния медал.

Победи спечелиха всеки един от останалите 5 състезатели на клуба. Васил Ривов стана 5-ти на Кумите до 45кг, Егемен Сербест също 5-ти до 68кг, както и Джем Неджиб до 70кг.

Никола Иванов е 7-ми на Кумите до 40кг, както и Кадер Мюмюн до 45 кг. Повечето от хасковлиите бяха дебютанти на подобен престижен форум, коментира ген. секретар на Българска Национална Федерация Карате Георги Ривов.