Баскетболистите на Хасково с убедителна победа над “Локомотив”

Баскетболистите на Хасково записаха поредна победа в първенството на БЪлгарската баскетболна лига за мъже – “А” група.

Момчетата на треньора Янко Желев се наложиха като домакини над „Локомотив“ (Пловдив) със 116:59 точки.

Хасковлии имаха почти двойна преднина още в първото полувреме, което завърши с 60:34 точки. След почивката домакините запазиха превъзходството си, побеждавайки убедително.

Най-резултатни за успеха бяха Ивайло Тонев и Владимир Георгиев, които отбелязаха по 19 точки, следвани от Динко Христов - 18 точки и Вангел Илиев -15 точки.

С днешния си успех БК “Хасково” е на първо място във временното класиране, като тимът има равен актив - 36 точки с втория „Хебър“ (Пазарджик).

В следващия кръг на 26 март хасковлии ще играят срещу “Академик” (Пловдив), като срещата ще е в Айтос.