„Хасково” тресна „Металик” Сопот с 2:1

Пред вратата на "Хасково" вреше и кипеше

С храбра игра в защита и геройски прояви на вратаря Танер Махмуд, ФК „Хасково” измъкна скъпоценното 2:1 от гостуващия „Металик” Сопот в последния кръг от есенния дял на първенството във ЮИ В група. Христо Христов откри резултата още във втората минута след бърза атака на домакините. В 20-тата минута гостите от Сопот изравниха чрез Андрей Ангелов. Мачът де факто свърши в 26-тата минута след точно изпълнена дузпа от Саид Ахмед. Именно той се оказа най-опасния футболист на „Хасково”, след като заработи червен картон на противников играч през второто полувреме. В 83-тата минута Саид се откъсна със самостоятелен пробив от цялата защита на Сопот и бе фаулиран отзад, докато бе един на един с вратаря. След нарисувания червен картон, играта на Сопот рухна. Иначе през цялата втора част гостите бомбардираха вратата на Хасково с удари от всевъзможно растояние. В герой се превърна хасковския страж Танер Махмуд който измъкна няколко опасни удара под гредата.

С победата „Хаскотво”запази 16-тото място в групата, извън зоната на изпадащите. Домакините имат 14 точки. Следващият им мач е чак през месец март, когато се подновява първенството във В група