“Опустошителите 2” спечелиха Купата на община Хасково по спортен бридж

Отборът “Опустошителите 2” спечели убедително 41-я отборен турнир по спортен бридж, който се проведе в парк-хотел “Европа” в Хасково.

Победителите в състав: Русинов, Иванов, Драганов, Гунев и Донев вдигнаха и Купата на община Хасково.

В турнира се включиха 9 отбора от цялата страна.

Те се състезаваха в продължение на два дни, като изиграха 9 кръга (5 датска + 4 швейцарска схема).

Отборът победител е сборна формация от играчи от Хасково, Стара Загора и София.

На второ място се класира “Вила Ясмина” от Пловдив,  а трети останаха “Опустошителите 1”.

Двата хасковски отбора “Хасково 1” и “Хасково 2” се класираха съответно на пето и осмо място.

Турнирът започна в петък, а първи край масата седнаха двойките.

Пловдивската двойка Цветана Налбатска-Тодор Костадинов спечелиха мемориалния двойков турнир “Илия Делиев” с 60,8 процента.

Втори останаха хасковските състезатели Теню Тенев и Бойко Батуров с 60,1 %.

Трети останаха младежките национали Марк Андонов и Тодор Павлов от София.

Тридневното състезание беше част от празничните събития за Деня на Хасково. Организатори бяха Община Хасково и Клуб по спортен бридж “Хасково”.