Множество призове за състезателите на „Компас 1994“ в Държавни първенства

Състезателите на хасковския клуб по ориентиране „Компас 1994" спечелиха множество призови места в последните две Държавни първенства за годината. Домакин на състезанията, провели се през уикенда, бяха НСА "Сивен" София, а теренът беше стръмния и техничен склон на Витоша над кварталите Симеоново, Бистрица и Владая.

В петък вечер се проведе екстремното нощно първенство над Симеоново. Хасковският отбор се представи изключително успешно на трудния терен и завоюва няколко призови места. При 16-годишните девойки Даяна Попова заслужи бронзов медал, а при 18-годишните Габриела Нанева е 4-та. В различните възрасти състезателите на „Компас 1994“ заеха 5-то, 6-то и 7-мо място. А ветеранът Добри Топалов е първи в своята група.

В събота над Бистрица се проведе състезанието за Купа "София", което премина успешно за ориентировачите от областния град. Златен медал спечели Димитър Йорданов при 14-годишните, сребърни медали завоюваха Ивана Делчева - Ж12 и Даяна Попова – Ж16, а бронзовото отличие отнесе Дияна Янева в групата на 12-годишните.

В неделя премина едно още по-трудно състезание - Маратонът по ориентиране в склоновете на Витоша над село Владая. В него участваха само тримата най-добре подготвени състезатели. При 18-годишните девойки стартираха Габриела Нанева на 17 г., победителка в тазгодишния пробег Димитровград - Хасково и Даяна Попова на 15 г.. Маршрутът им бе с дължина 7 км и сборно изкачване 400 м., който те преодоляха успешно и завършиха на 11-та и 13-та позиция. Третият ни участник бе Николай Попов в групата на 40-годишните, който трябваше да преодолее маршрут с дължина 10 км и сборно изкачване 580 м, при което достигна до заслужен успех - 3-то място и бронзов медал.
    "Много съм доволен от всички деветима състезатели, с които участвахме в тридневката и ги поздравявам за успехите им. Наред с техничните маршрути, те се радваха на хубавото време и красивата есенна природа в планината", сподели председателят на "Компас 1994" Тодор Стратиев, който бе и водач на отбора.