Антонио Иванов със сребро от Републиканското по бокс

Състезателят на хасковския клуб по бокс „Севдалин Василев” Антонио Иванов стана вицешампион в Републиканския личен шампионат по бокс в Перник. 17-годишният талант се окичи със сребърен медал след като записа две победи, но на финала загуби от противника си Дианко Андонов от Ямбол, който пък стана шампион в категория до 49 кг.

„Антонио Иванов имаше голям шанс да вземе златото, но малко не му достигна”, коментира единият от треньорите му Людмил Димитров.

Останалите трима състезатели на хасковския клуб Насуф Ферат (кат. до 75 кг), Виктор Симеонов (кат. до 69 кг) и Димитър Желев (кат. до 56 кг) отпаднаха от битките за медали.

В състезанието за младежи старша възраст в зала „Борис Гюдеров" участваха 150 момчета от 60 клуба в страната. За първи път от близо 20 години Перник стана домакин на боксов турнир, а Българската спортна федерация по бокс гласува доверие и повери домакинството на спортен клуб по бокс „Перник".

Още идната сряда състезатели от хасковския клуб по бокс „Севдалин Василев” ще взет участие в турнир за мъже в Пловдив.