Швеция и Ирландия завършиха 1:1 след два гола на зелените

Изображение 1 от 3

Швеция и Ирландия завършиха наравно 1:1 в първия си двубой на европейското първенство.

Любопитното в този мач бе, че скандинавнците не отправиха нито един удар в очертанията на вратата на съперника, докато островитяните отбелязаха и двете попадения. През целия мач Швеция имаше териториално преимущество, но ирландците играеха доста по-организирано и идейно.

Уесли Хуулахан откри резултата малко след почивката след хубава атака на зелените, но в средата на втората част Кийрън Кларк си вкара автогол. В основата му бе звездата на "тре кронур" Златан Ибрахимович.

В другия мач от група Е по-късно днес един срещу друг ще се изправят Белгия и Италия.

Първото полувреме премина през размяна на силни минути между двата тима, но като цяло шведите владееха топката повече. Те играеха с много подавания, но така и не успяваха да създадат нещо сериозно в половината на съперника. Ирландците от своя страна бяха много добре подредени и стигнаха до няколко много опасни положения, а един път и гредата ги лиши от преднина преди почивката.

Още в деветата минута Джеф Хендрик се озова на добра позиция и стреля от средно разстояние, но Андреас Исаксон се намеси чудесно и изби топката. Малко след това удар на Кийрън Кларк с глава след изпълнение на корнер мина опасно близо до страничния стълб.

В 29-ата минута Роби Брейди стреля опасно от границата на наказателното поле, но прехвърли вратата. Четири минути по-късно ирландците стигнаха до най-чистото си положение до момента. Хендрик направи бързо двойно подаване със свой съотборник малко пред дъгата на наказателното поле, след което изстреля между двама защитници мощен шут, който обаче срещна напречната греда.

Само две минути след началото на втората част Ейре стигна до попадението, до което беше толкова близо преди почивката. Шеймъс Коулман напредна по дясното крило, влезе в наказателното и центрира меко към Уесли Хуулахан около точката на дузпата. Топката тупна веднъж, след което Хуулахан стреля от движение и не остави шансове на Исаксон за реакция.

След попадението шведите се посъбудиха и тръгнаха по-настъпателно напред. В 60-ата минута Златан Ибрахимович получи топката в наказателното поле и стреля опасно, но топката мина встрани от вратата. Териториалният натиск все пак даде резултат в 71-ата минута.

Ибрахимович напредна отдясно в наказателното поле и центрира остро от малък ъгъл и в опита си да стигне до топката преди играч в жълт, Кийрън Кларк я прати неспасяемо с глава в собствената си мрежа. Малко след това ирландците можеха да си върнат преднината, но хубав удар на Джеф Хендрик от добра позиция бе спасен от вратаря.

До края двата тима продължиха да си разменят владението на топката, но до нови голове не се стигна и така те си поделиха точките.

Източник: dnevnik.bg