Гонзо се разправи с Любимец на път за Левски

"Черно Море" на Гонзо доминираше в мача с Любимец/бели/

Спряганият за бъдещ треньор на „Левски” Георги Иванов-Гонзо записа най-гръмката си победа, като треньор на „Черно Море” - цели 4:0, при това като гост. За целта му трябваше някой като Любимец, който в последните кръгове на А група се превърна в боксова круша за всички съперници. В днешния мач от последният 26-ти кръг на А група Любимец издържа едно полувреме без да пусне, преди да му кварат 4 за по-малко от половин час. Две от попаденията бяха на Валери Домовчийски, който за 12 мача в Ботев успя да вкара само 1 гол и бе позорно натирен от хасковския треньор на „канарчетата” Мъри Стоилов. Бившата голяма надежда на Левски се събуди точно срещу Любимец. Той вкара в 62-та минута и удвои 3 минути по-късно. Атанас Илиев направи 3:0 за Черно Меро, а 2 минути преди края Даниел Георгиев направи 4:0 в може би последния мач на Гонзо начело на варненци.

Не е тайна, че от ръководството на закъсалия Левски искат Гонзо за треньор и са готови да постелят килим от червени рози за да дойде. Не че легендата на сините е доказал нещо като треньор - той бе начело на „Левски” два пъти, но бе изгонен заради слаби резултати. В тоталната криза за личности на Герена обаче, „кървавата глава” е манна небесна пред Мокрия, Сухия, Дървото и Вълка, които се възползваха да доят славния син крлуб в последните години. Левски пък затъваше повече и повече, до положението вечния враг ЦСКА да ги бие, където ги свари.