„Левски” надигра баскетболистките ни със 73:66

Баскетболистките на „Хасково 2012” загубиха при домакинство от отбора на „Левски” София с 66:73 точки. Това бе шестият кръг на националната баскетболна лига за жени.

Момичетата на треньорката Елена Станкова започнаха смело играта и водеха с две-три точки през цялата първа част, която завърши с 22:20 в полза на домакините в зала „Дружба”.

Във втората част софиянки дръпнаха в резултата и взеха преднина, която достигна до 7 точки. Преди полувремето резултатът бе 30:35 точки в полза на гостенките.

След почивката играта продължи много оспорвано - буквало точка за точка. Двата отбора играха равностойно и третата част завърши с 45:45 точки.

В четвъртата част първоначално поведе „Хасково 2012”. После сините изравниха резултата и имаха доста атаки и точни попадения. Те дръпнаха в резулатата и запазиха преднината до края на мача, който завърши със седем точки разлика в полза на гостенките.

Най-резултатна от отбора на „Хасково 2012” бе Кения МакБий с 28 точки. Бижони Рийвс пък има 14 точки, а съотборничката й Катя Кордова – 10.

До момента черено-белите имат три загуби и две победи. Във временното класиране са на пето място. Следващата неделя ще гостуват на „Дунав 8806” в Русе.