Хасковският баскет с първа победа за сезона, разби „Рилски спортист”

Женският баскетболен тим  на Хасково записа първата си победа през новия сезон в националната лига днес в зала „Дружба”. Гостуващият Рилски спортист си тръгна победен с резултат 79-67. Гостите от Самоков водеха след първото полувреме, но силна трета част на Хасково се оказа решаваща за триумфа. В следващия кръг хасковлийки гостуват на Монтана 2003, а Рилецо приема Левски в Самоков.

Точно преди почивката гостите направиха серия от 6 поредни точки и взеха стабилен аванс. След паузата обаче домакините тръгнаха с 11-0 и само за три минути обърнаха резултата в своя полза. Самоковки съумяха да поведат малко след това след нови 6 точки поред, но пък след нова серия за хасковлийки, този път от 10-0, те дръпнаха с 9 точки и до края поддържаха разлика в своя полза.

Голямата разлика между двата тима дойде при стрелбата от тройката. Домакините отбелязаха 10 пъти от 34 опита, докато самоковки бяха едва с 1 попадение от 7. Отделно Хасково доминираше и при точките след борби в нападение и тези след грешки - 20 срещу 4 и 26 срещу 10.

Най-резултатна за победителките стана Катя Кордова с 25 точки, а Биджъне Рийвс се отчете с 23 и 5 асистенции.

За гостите от Самоков Наталия Топалова завърши с 23 точки, а Теодора Динева вкара 13.