Хасково потопи Дунав с 2:1, втора победа от два мача в Б група

С втора победа в Б група зарадва феновете си на Ямача футболният тим на Хасково, като се наложи с 2:1 над гостите от Дунав Русе. Първата бе над Академик Свищов като гост с 2:0.

Така момчетата на треньора Димчо Ненов вече имат актив от шест точки в професионалния футбол, но имат мач по-малко поради по-късното включване в групата.

Първият гол падна в края на първото полувреме – 40-атата минута. Попадението бе на Деян Лозев. Гостите от Дунав успяха да изравнят в 71 минута с гол на Владимир Каптиев. Мачът вървеше към равен резултат, но в даденото продължение Хасково грабна победата с невероятно попадение на Владислав Узунов. Голът бе отбелязан от пряк свободен удар в 93 минута. Синът на бившия шеф на футболния тим на Хасково Здравко Узунов изпрати неспасяемо топката под напречната греда и донесе трите точки на домакините.

Футболистите на Хасково бяха окуражавани от поне 1500 души на трибуните.