Хасковските каратисти показват и бият най-добре

Каратеките на Вадо рю

Хасковските каратисти станаха №1 на националното първенство по карате за юноши и девойки старша възраст и младежи, което се проведе в неделя в Плевен. Със само 8 каратеки тимът на хасковския клуб Вадо-рю спечели 8 медала, която му отреди първото място измежду 25 клуба и 118 състезатели. Нашите спечелиха 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Отличията бяха както в демонстративната дисциплина КАТА, където се следи за чистотата на показваните техники, така и в дисциплината КУМИТЕ, която си е същински двубой с контакт между двамата състезатели.

Най-добре бие и показва националката Силвия Вангелова. Тя спечели златото на КАТА и размаза съперничките в категория 54 кг на КУМИТЕ. Третата титла дойда с отбора на КАТА с партньорки Ваня Ривова и Теодора Павлова. Егемен Сербест остана 2-ри на КАТА и спечели бронз на КУМИТЕ в категория до 68кг. Елена Стоева би всички без един в категория до 47 кг и се окичи със среброто на КУМИТЕ. До 70 кг Джем Неджиб остана трети в спаринга

Младежите завоюваха 3-то място отборно на КАТА, в състав Егемен Сербест, Петър Ангелов,Васил Ривов.