Божидар Саръбоюков със сребро на Балканиадата и нов опит над 8 метра

Атлет №1 на България за 2023 година Божидар Саръбоюков отново премина границата от 8 метра, за да спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в Измир. Състезателят на „Хеброс“ (Харманли) се приземи на 8.12 метра в най-добрия си опит. Това беше втори старт за него над 8 метра през сезона. Преди по-малко от седмица 19-годишният възпитаник на Димитър Карамфилов завърши втори на турнир в Инсбрук с 8.04 м.

В Измир българинът беше победен единствено от олимпийския, световен и европейски шампион Милтядис Тентоглу, който спечели балканската титла с 8.17 м. Бронзовото отличие отиде в ръцете на Назим Бабаев от Азербайджан, който завърши със 7.83 м.

Другият български представител в скока на дължина Зинга Фирмино се нареди под №14 със 7.09 м. Двамата са заявени за участие и в тройния скок. Надпреварата в сектора е утре.