Юношите на баскетболния „Хасково“ със страхотен обрат пред собствена публика

Юношите на баскетболния „Хасково“ записаха страхотен обрат пред собствена публика в третия кръг от елитната група за момчета до 14 години. Срещата от зона „Запад“ се игра в спортна зала „Дружба“. Хасково посрещна досегашния лидер в първенството „БУБА баскетбол“ от София.

Гостите започнаха по-добре мача и взеха първите две части, като на полувремето водеха и резултатът бе 29:41. След паузата младите баскетболисти на треньора Виктор Колянов направиха страхотен обрат. Хасковлии взеха третата четвърт с 22:4 и последната с 14:12, за постигане на крайния успех с 65:57.

От щаба на Хасково останаха доволни от целия отбор, не само заради успеха, но и заради показания хъс за победа и постигнатия обрат. След третия кръг „Хасково“ е с две победи. Тимът е на четвърто място във временното класиране с 4 точки, но е с мач по-малко заради отложеното домакинство срещу „Балкан“ (Ботевград). Срещата трябваше да се играе в зала „Дружба“, която беше заета заради проведените изборите на 2 октомври.