Кирчо Крумов донесе победата на „Хасково 1922” в дербито с ОФК „Хасково”

ФК „Хасково 1922” победи с 1:0 ОФК „Хасково” на старта на Областната футболна група. Мачът от първия кръг се игра на стадион „Младост” в Хасково днес. Около 300 души гледаха срещата на живо от трибуната.

През първото полувреме и двата отбора имаха възможности за попадения, но до гол така и не се стигна. Най-чистото положение се откри пред легендата Емил Ангелов, който играе за ОФК „Хасково”, но не реализира.

След почивката домакинът „Хасково 1922”, воден от треньора Живко Иробалиев, успя да поведе. Малко след подновяване на играта точен за 1:0 бе Кирчо Крумов. Опитният футболист се разписа след ъглов удар.

До края на мача и двата отбора имаха шансове, но до гол не се стигна.

Така „Хасково 1922” взе местното дерби в Областната група.

В новия шампионат участват 14 отбора, като 3 от тях са от Хасково. Освен днешните двата тима от днешния двубой, се състезава и дубълът на „Саяна Хасково”.