Златен медал за Христо Димов от състезания по ориентиране за Купа „НСА- Сивен“

Изображение 1 от 5

Хасковският клуб по спортно ориентиране „Компас 1994“ записа силно участие в традиционните състезания за Купа „НСА- Сивен“. Надпреварите се проведоха ден преди да завали снега по високите полета около София

Включиха се около 200 състезатели от клубовете в страната. Проявата започна в слънчевия съботен следобед в околностите на Банкя със средна дистанция и продължи в дъждовния неделен предиобед отново със средна дистанция на трудния терен около Владая.

Хасковският клуб участва само с двама състезатели, но те се представиха достойно. В групата на 12-годишните момчета Христо Димов зае първото място в крайното класиране.

Вторият участник бе студентката по Ландшафтна архитектура Габриела Нанева, която зае 9-то място в групата на Жени – елит.