Тинейджъри надбягват батковци в 39 градуса жега

Николай Стилев-крайния вдясно с бялата фланелка

Два бронзови медала донесоха състезателите на хасковския спортен клуб по ориентиране "Компас 94" от Държавното първенство за средна дистанция и щафети, което се проведе през уикенда в подбалканските градове Карлово, Сопот и Калофер. Надпреварата започна в петък 17-ти юли с градски спринт за купа "Васил Левски" по случай годишнината от рождението на националния герой. Медалисти за Хасково успяха да станат Николай Стилев - 35 години и Георги Кирков - 45 години, които се класираха трети в своите възрастови групи и се окичиха с бронзови отличия. В събота бе надпреварата в средна дистанция в града на Вазов - Сопот, където хасковлии се бориха с трудния терен, непоносимия пек и силни съперници - по 40 души в група, но останаха без отличия. Последният ден в родното място на Ботев - Калофер се състоя съревнованието за щафети - по трима в отбор. 17 годишните Павел Илиев и Недялко Георгиев и 16 годишния Тодор Стратиев от "Компас 94" се състезаваха с батковците от групата на 20-годишните мъже и се представиха достойно, заемайки престижното 9-то място от 37 щафети. Нашите бяха едни от най бързите по трасето на наказателни точки ги отпратиха на по задни позиции. Отличната кондиция на хасковските ориентировачи направи впечатление на специалистите. Температурите в заключителния ден от първенството бе над 39 градуса.