14 °C

5 златни медала за Кристин Кръстева и отборно трето място за гимнастичките на „Юнак“

Състезателките на хасковския клуб по спортна гимнастика „Юнак“ записаха престижно участие в Държавното лично отборно първенство за купи „Република България“ във Варна.

5 златни медала спечели Кристин Кръстева в групата на момичета старша възраст до 10 години. Талантливата хасковлийка е шампионка на многобой и в надпреварата на четири уреда – прескок, смесена успоредка, греда, земя. В нейната група се състезаваха общо 68 гимнастички.

Хасковският тим в тази група се нареди на трето място в отборното класиране от общо 7 отбора.

В индивидуалната надпревара на прескок Даная Теодорова се класира на 5-о място.

Виктория Кирякова зае 8-мо място на греда и е 16-та в многобоя в групата на девойки младша възраст.

Добро представяне записаха и гимнастичките от хасковския клуб във възрастовата група 5-7 години, които отборно се класираха на осмо място. Нехир Юсуф е на 12-то място.

В края на месеца предстоят финалите на Държавното първенство, които ще се проведат в София. „Хасковският отбор има реални шансове да се бори за още по-добро представяне“, смятат треньорите Недялко Илиев, Димитринка Алексиева и Невена Тонева.