9 °C

Сребро и бронз за боркините на Хасково и Симеоновград от Държавния шампионат

Пореден успех записаха боркините от Хасковска област в Държавния личен отборен шампионат за момичета и кадетки, провел се днес в Бургас. Състезанието трябваше да се проведе по-рано през годината, но беше отложено заради коронавируса.

Сребърен медал завоюва Меган Димчева от хасковския спортен клуб по борба “Ангел войвода”. След три победи тя стигна до финала в категория до 49 кг при кадетките. В последната среща Меган отстъпи на опонентката си от столичния клуб.

Добро представяне записаха и боркините на симеоновградския клуб по борба „Вълко Костов” в групата на момичетата. Бронзов медал завоюва Жулиета Панкова в категория до 39 кг. Съотборничката й Минка Розалиева се класира на пето място в новата си категория до 70 кг. Тя спореше за третото място и водеше в двубоя, но накрая загуби и остана извън челната тройка.

Сред гостите на шампионата беше заслужилият майстор на спорта Биньо Чифудов, който е и основният спонсор на състезанията по борба в Симеоновград и Тополовград.