Титла за Живодар Марашев и още 5 медала за хасковските джудисти от Държавното

Състезателите на спортния клуб по джудо "Хасково" спечелиха 6 медала от Държавния личен шампионат за момичета и момчета, провел се през уикенда в Националната спортна академия "Васил Левски" в София.

Републикански шампион при момчетата стана Живодар Марашев, който спечели единственият златен медал за хасковския клуб. Хасковлията се класира на първо място в категория 60 кг, надделявайки над противника си на финала с ипон (директна победа).

Вицешампиони в надпреварата са Габриела Славчева (40 кг) и Георги Русев (50 кг). Сребърни медали завоюваха Емо Христов (34 кг), Димитър Нончев (50 кг) и Сервет Сафет (27 кг).