Григор налетя на демона си на Аустрелиън Опън

Григор ще трябва да се разтегне на максимум ако иска да има някакъв шанс срещу Федерер

Григор Димитров изтегли късата клечка и ще трябва да се изправя срещу идола си Роджър Федерер ако иска да запише добро класиране на първият турнир от Големия шлем-откритото първенство на Австралия по тенис. Турнирът почва на 19-ти януари, жребият бе преди минути. През миналата година Григор достигна четвъртфинал, където се размина на косъм от победата срещу тогавашния №1 Рафаел Надал. Дори и тази година да стигне до това стъпало обаче има още по-малки шансове да пробие напред.

Причината е Роджър Федерер. Любимецът от детските години е най-неудобния съперник на Гришо. Срещу всеки един от Топ 4 на световния тенис първата българска ракета има поне взиман сет, а срещу №1 Новак Джокович има дори победа. Както и цели две срещу Анди Мъри. Срещу Федерер обаче подобни резултати остават блян вече три мача-3 загуби с 0:6 сета. В последният им двубой на полуфинала в Бризбейн тази година българинът бе отнесен от Маестрото с разгромното 6:2 6:2. Предвид формата на хасковлията обаче, четвърт-финала с Федерер въобще може да не се осъществи. Предният кръг Григор трябва да играе срещу намиращият най-добрата си форма британец Анди Мъри, който е гладен да се върне на върха на световния тенис след една разочароваща година.

Зорът за Гришо всъщност тръгва още от старта. Насреща му е 30-годишният германец от ямайски произход Дъстин Браун. Яко удрящият мулат с прическа раста миналата година опука самия Надал на турнира в Хале, а в единствения му мач срещу Григор досега го изтормози на максимум преди да отстъпи с 1:2 сета.
Успее ли да преодолее съпротивата на германеца, то във втори кръг българинът ще се изправи срещу победителя от срещата между Лукаш Лацко и Максимо Гонзалес, а евентуалните му противници в трети кръг са Гофен, Багдатис, Габашвили и квалификант.