Ударихме Монтана на баскет със 74:58 в зала Дружба

Женският баскетболен тим на Хасково удари Монтана 2003 в зала Дружба със 74:58. Това е първа победа за този сезон на момичетата на Елена Станкова над коравите мантанки, от които претърпяха три поредни поражения. Хасковлийки водеха от началото до края и така запазват петата си позиция с актив от 9 успеха и 11 поражения, докато Монтана са четвърти с 12-8.

Хасково започна силно и поведе в резулатата още в началото. Гостите наваксваха, но домакините не допуснаха изравняване. Разликата в точките стана  двуцифрена през втората част, когато хасковлийки на два пъти повеждаха с 15 точки, но до почивката разликата падна до 10. След това монтанки отново успяха да свалят пасива си на 6 точки, но Хасково отново го вдигна до 16 в края на мача.