Любимец не успя да пребори Славия у дома

„Любимец“ и „Славия“ не успяха да излъчат победител в днешния мач, който завърши с равен резултат 2:2.

Двубоят от 22-рия кръг на „А“ група започна обнадеждаващо за домакините. Още в 6-тата минута Антон Огнянов изведе домакините за 1:0. Само минута по-късно белите изравниха чрез своя централен бранител Костадин Велков. До края на първото полувреме нямаше повече изненади и преди почивката резултатът бе 1:1.

Във втората част двата отбора си размениха по още едно попадение. „Славия“ поведе в 54 минута с гол от дузпа на Чавдар Янков. Само 180 секунди по-късно домакините възстановиха равенството с точен изстрел на Иван Вълчанов.

Равенството не е добър показател за нито един от двата отбора, тъй като водят люта битка за оставането си в елита със съставите на „Локомотив“ (София) и Черноморец.

В съботата момчетата на Красимир Мечев ще излязат като гости срещу отбора на ЦСКА от 17:15 часа.