Червени сецнаха победната серия на „червените”

Червените от Хасково се пребориха с ЦСКА

Червеният Хасково спря серията от 6 поредни победи на софийския ЦСКА след престижно равенство 1:1 в мач реванш за купата на страната. На „Ямача” гостите играха с резервния си бял екип и едва додрапаха до равенството, след изравнителен гол половин час преди края. С резервното си бяло пък Хасково загуби катастрофално с 2:6 на „Армията”. След общ резултат 7:3, напред продължава софийската „червена машина”.

Която обаче скърцаше яко при сблъсъка с хасковлии. Първото полувреме предложи толкова некачествен футбол, че човек не знаеше гранд ли е дошъл или резервен тим на отбор от В група. Армейците спяха под съботното слънце, но „Хасково” пропусна да се възползва. В 10-тата минута Недялко Хубенов изведе Алексиев в удобна за стрелба позиция, но той пък стреля неточно. 5 минути по-късно Долапчиев шутира опасно към вратата на домакините, но също в аут. Това бяха и единствените по-интересни положения през първата част. Двете нули убедиха младите футболисти на домакините, че дяволът не е толкова „червен” въпреки 6-те му поредни победи. В 50-тата минута отлично центриране на Атанас Кръстев бе засечено с летящ плонж от Деян Лозев, който не остави шанс на армейския страж-1:0 за „Хасково”. Гол красевец, който вдъхнови публиката. Още повече, че голмайсторът е местно момче едва на 18 години. Лозев обиколи стадиона с разперени ръце, събирайки заслужени овации. Цесекарите пък гледаха като увехнали.

Съперникът реагира като ужилен, но без кой знае какви голови положения. Изглеждаше, че „Хасково” ще удържи напора и ще хване ЦСКА на контра, но точно тогава защитата на нашите се пропука. В 63-тата минута Тодор Янчев изведе резервата Кировски очи в очи с вратаря Василев, който бе преодолян с техничен удар в десния ъгъл-1:1.

6 минути по-късно Мамади Сидибе можеше да направи обрата пълен, но направи фрапантен пропуск с глава от 5 метра. До края на мача и двата отбора предпочетоха да залагат на сигурен контрол над топката, без да търсят гола.