Градина излъга Дебър, а Любеново надви Караджалово

Отборът на "Марица" (Градина) излъга с 1:0 състава на "Ботев" (Дебър) в очакваното с голям интерес местно дерби от втория кръг на първенството в "Б" Областната група. Двубоят се състоя пред около 200 зрители на стадиона в Дебър. Противно на прогнозите мачът протече твърде спокойно, с малко голови ситуации пред двете врати. По-интересно бе второто полувреме, когато и двата отбора се откриха. Дебърци нападаха по-настойчиво, но гостите от Градина контраатакуваха опасно. Те пропуснаха и най-чистото положение, когато Павлин Абрашев отблизо стреля на педя край гредата. Седем минути преди края обаче пак той успя да надбяга дебърските защитници, изпревари излизащия да го пресреща вратар Калин Вартанов и ефектно го прехвърли. До края домакините опитаха да издрапат поне до равенството, но не им достигнаха сили.

В другото първомайско дерби "Марица" (Любеново) надигра с 3:0 съседите си от Караджалово. Игралият като централен нападател в този мач Тодор Стоянов направи два фрапантни пропуска, но след това се реваншира и успя да открие головата сметка на отбора си. През второто полувреме Ангел Господинов и Ангел Димитров направиха резултата класически.

В следващия кръг на 24 септември, събота, Марица (Градина) посреща Ботев (Рогош), а Караджалово приема Траките-2007 (Скутаре). В неделя Ботев (Дебър) гостува на светкавица (Манолско конаре), а Марица (Любеново) ще играе с Стряма срещу тамошния тим.