4 медала за младите ориентировачи на „Компас“ от състезание в Пловдив

Изображение 1 от 5

С 4 медала се завърна отборът на хасковския клуб по спортно ориентиране „Компас 1994“ от състезание в Пловдив през почивните дни.

След силната буря в събота, вчера повече от 200 състезатели си дадоха среща в парк „Лаута“ в Пловдив, който ги посрещна със слънчево и приятно време. Хасковският клуб участва с 11 състезатели. Победители станаха Димитър Гълъбов при момчетата до 12 г. и Никола Делчев при момчетата до 14 г. Симай Хасан и Мирела Миткова са на второ и трето място при момичетата до 12 г.

„И другите ни участници се справиха добре с големия брой контролни точки и заслужихме трето място и купа в отборното класиране на минималната разлика от една точка след втория отбор - този на „Сини Камъни“ (Сливен). Първи е отборът на „Сърнена гора“ (Стара Загора). И на това състезание домакините уважиха гостите и не участваха в отборното класиране“, каза председателят на хасковския клуб Тодор Стратиев.