С футбол започнаха ученическите игри в Хасково, 22 отбора в надпреварата

С първенство по футбол започнаха днес ученическите игри, организирани от Община Хасково.

В надпреварата участват 22 отбора от 11 училища. Във възрастовата група 5 - 7 клас спорят 11 тима, при 8 - 10 клас са 8 отбора и при 11 - 12 клас са 3 отбора. Играят на малки терени по схемата 6 играчи плюс вратар, две полувремена по 20 минути с почивка от 5 минути. Срещите са с директна елиминация – загубилият отпада, а победителят продължава. При равенство се преминава към дузпи до излъчване на победител.

Първите двубои на стадион „Младост“ днес са във възрастова група 5-7 клас между ОУ „Шандор Петьофи“ и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, ОУ „Любен Каравелов“ от село Узунджово и ОУ „Христо Смирненски“.

Днес по програма играят още ОУ „Любен Каравелов“ Хасково и ОУ „Св. Иван Рилски“, СУ „Св. Паисий Хилендарски“ и ОУ „Св. Климент Охридски“, СУ „Васил Левски“ и ПМГ „Акад. Боян Петканчин“. При гимназистите от 11-12 клас днес ще се играе един мач между ФСГ „Атанас Буров“ и ПГМЕТ „Стойчо и Кица Марчеви“. Футболното ученическо първенство продължава до петък, когато са финалите. За победителите са предвидени медали, грамоти и купи.

Игрите се провеждат след 2-годишно прекъсване, което се наложи заради пандемията от коронавирус. На старта на първенството днес присъстваха заместник-кметовете на община Хасково Мария Вълчева и Динко Тенев.

От 15 до 18 ноември е първенството по баскетбол. Има състезания по бадминтон, тенис на маса, шахмат, волейбол, хандбал и лека атлетика.