“Саяна Хасково” вкара 6 гола на “Берое” за перфектен старт на пролетния полусезон

“Саяна Хасково” започна по най-добрия начин пролетния полусезон във футболната Трета Югоизточна лига. В първи кръг след подновяването на първенството футболистите на Живко Желев разбиха дубъла на “Берое” с 6:0.

Хасковлии наложиха натиск веднага след първия съдийски сигнал и резултатът не закъсня. В 10-та минута за 1:0 точен бе Мирослав Илиев. След попадението домакините не спряха да атакуват, но до почивката повече голове не бяха отбелязани.

Второто полувреме започна отлично за червено-белите. Още в първата атака след почивката завърналия се след контузия Костадин Пеев направи резултата 2:0. Десетина минути по-късно Тейнур Марем отбеляза за 3:0. Малко след това във вратата на “Берое” се разписа и Ангел Здравчев. Домакините не се спряха и стигнаха до пети гол. Негов автор стана завърналият се в Хасково Димитър Алексиев. За финал Алексиев вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 6:0.

С тази победа “Саяна Хасково” натрупа 43 точки, с една по-малко от лидера във временното класиране “Левски”-Крумовград, който вчера победи с 0:5 “Родопа”-Смолян.

В следващия кръг “Саяна Хасково” гостува на “Борислав”-Първомай. Мачът е на 26 февруари от 14:00 часа.