Хасковски победители в ХVIII издание на „Млад огнеборец”

Отбор от Хасковска област показа, че е най-добрият сред младите огнеборци в страната. В комплексното класиране на ХVIII Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец купата спечели отрядът на Средно училище „Д-р Петър Берон в Свиленград.

През двата състезателни дни на състезанието, което се проведе в Албена младежките противопожарни отряди показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.
    С резултат от 101.77 точки в дисциплината “400 метра  щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха младежите от СУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград.  На четири точки от първенеца остана отборът на ОУ „Хр. Смирненски“, село Мост, област Кърджали. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на ОУ „Никола Икономов“, гр. Разград.
    Вчера до победата в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” стигнаха учениците от  IX ОУ „Панайот Волов“ - гр. Шумен.  Второто място завоюваха младежите от СУ „Цанко Церковски“ - гр. Полски Тръмбеш, а трети останаха представителите на СУ „Д-р Петър Берон“ от град Свиленград.
    В комплексното класиране купата спечели отрядът на СУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград. Младите огнеборци от ОУ „Никола Икономов“, гр. Разград заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от ОУ „Иван Хаджийски“, град Троян.
    Днес от 17 часа на тържествена церемония в к.к. Албена победителите в Републиканския преглед ще получат предметни награди и грамоти. Всички деца, участвали в състезанията  ще получат и информационни пакети от Представителството на ЕК в  България, посветени на 10 години от членството на страната ни в ЕС.