Нови медали за школата по борба в Димитровград донесе Димитър Иванов

Още един медал за димитровградската школа по борба от международния турнир "Петко Сираков - Иван Илиев" спечели борецът Димитър Иванов. Той завоюва сребро в състезанието, което се проведе през почивните дни във Варна.

Спортист №1 за 2016 г. остана на второто място в категория 61 кг., като отстъпи само на състезател от Русия. Както писахме, със златен медал от същото състезание се завърна Микяй Наим.

В категорията на 57 килограма Микяй постигна 4 последователни победи срещу състезатели от Узбекистан, Унгария, Молдова и Русия. Над 200 борци от 15 държави участваха в турнира "Петко Сираков - Иван Илиев" в морската столица.

По-късно от Спортен клуб по борба допълниха, че с медали от състезанието във варна са се завърнали и състезателите  Веселин Петров, Богомил Бонев, Драгомир Димов и Кремена Петрова.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET