24 деца от „Виолена“ с медали от Националния турнир по аеробика

24 деца от клуб по аеробика „Виолена“ спечелиха медали от Националния турнир „Бъдещи звезди в аеробиката“, който се проведе в зала „Триадица“ в София.

Малките спортисти спечелиха общо 9 медала в различните възрастови групи. Златни отличия при 5-6 г. завоюваха смесената двойка Елица Хи Хикеиаопу и Калин Минчев, и двете тройки - Весела Ванчева, Виктория Тодорова, Тиана Делчева, Александра Грозева, Кристина Петрова, Моника Радоева. Групата при 7-8 годишните: Божидара Делчева, Габриела Тодорова, Михаела Николова, Христина Везева и Никол Колева спечели сребърен медал.

Със сребърен и бронзов медал са тройките /Михаела Николова, Христина Везева, Божидара Делчева/, /Габриела Тодорова, Никол Колева/. При 7-8 г. в индивидуалната надпревара Михаела Николова остана четвърта, само с  5 стотни от бронзовия медал.

При 9-10 г. от Б група - златен медал спечели двойката Кристина Ванчева, Александра Иванова, сребърен медал има за квартета Мария Арсова, Тея Далова Екатерина Радева и Рая Николова, и бронзов медал за двойка /Кристина Панчева, Ралица Тодорова/. При 11-14 г. от Б група двойката /Андреа Рачева и Симона Ставрева/ остана четвърта.

Невероятна атмосфера и много подаръци получиха всички 160 участници в турнира.

Вече втора година това състезание се провежда от Съюза по аеробика със съдействието на "Фондация София-европейска столица на спорта 2018“.

С това състезание приключва спортно-състезателната 2016 г. за клуба. Тази година бяха отбелязани 22 г. от откриването на залата и създаването на клуба и 20 г. от официалното му регистриране.

Вече започна подготовката на състезателите от "Виолена" за Европейското първенство през 2017 г. в Италия. Надеждите и очакванията ни за престижно класиране при мъжете в лицето на Тихомир Баротев за това първенство са големи, казаха от клуба.