Градините "Слънце 1" и "Роза" победиха в детския футболен турнир

Отборите на "Слънце 1" и "Приказка" играха на финала и завършифа 7:3

Отборите  на “Слънце”1 и “Роза” станаха победители в Детския турнир по футбол, организиран от Община Димитровград и ФК”Бригада” и посветен на деня на детето – 1 юни. В него участваха 14 отбора в две възрастови групи от всички детски градини от Димитровград.

След “Слънце 1” при  7-годишните второто място заеха състезателите на “Приказка”, а трети са представителите на “Роза”.

При 6-годишните футболисти след “Роза”, второто място бе отредено на отбора на “Слънце”, а третото – на ОДЗ “Райна княгиня”.

Емоционално и не без подкрепата на публиката от майки, татковци и преподаватели преминаха и двете финални срещи – между “Роза” и “Слънце 1” и “Слънце 1” и “Приказка”. Първата завърши 2:1, а втората 7:3.

Бяха определени и голмайстори на турнира. При 7-годишните това бе Дани Петров от “Приказка” , а при 6-годишните – Пламен Пенев от “Звънче”. Като най добри вратари се отличиха Даниел Момчилов от “Слънце” и Алекс Димитров от “Радост”. За най-полезни в играта на терена бяха определени Радослав Николов от “Слънце” и Иван Кадифейкин от “Роза”.

Купите и наградите на победителите връчиха футболистът от близкото минало Динко Господинов и кметът Иво Димов.