Любимец игра 10, ЦСКА 80 минути- 0:3

Отчаяният плонж на Рашков не помогна-0:2 за ЦСКА

Любимец изтърва шанса си да направи нещо срещу ЦСКА след като пропиля три положения за гол през първите 10 минути, в поредния кръг от първенството на А група. Домакините, които бяха един от хитовете на сезона се хвърлиха без страх срещу гранда и на няколко пъти можеха да открият резултата. Вместо това допуснаха нелеп гол, ранен червен картон и отстъпиха с категоричното 0:3. А историята можеше и да има друг край.

Още в 3-тата минута повратливия таран на Любимец Будинов, навърза последователно защитниците на ЦСКА Анастас Попов и Вальо Илиев и излезе очи в очи с вратаря Черни. Вместо да скъса мрежата щурмовакът пожела да стреля технично и успя от 4 метра да не уцели 7-те метра на вратата-аут. Будинов обаче се реваншира с чудесно докосване за съотборника си Дончо Атанасов в 8-та минута. Последния би светкавично, но ъгълът бе малък и Черни успя да се разтегне и спаси. В 14-тата минута Огнянов стреля от 20-тина метра, но топката профуча на педя от страничния стълб на вратата на ЦСКА. Играещият до този момент „ганкиното“ отбор на армейците, стигна до първото си добро положение едва в 22-рата минута. Голмайсторът срещу Литекс Ивайло Чочев бе оставен сам от защитата на Любимец след центриране. От 5 метра високия таран заби топката с глава в долния ляв ъгъл, но някак си вратаря на домакините Рашков извади топката. Само минута по късно центриране отдясно намери главата на „червения“ нападател Сидибе, който отклони към малкия пеналт. Там Чочев със светкавична пресечка заби първото попадение.

Любимец все едно го поля студен душ. Напук на логиката, домакините играеха с гръб към вратата на ЦСКА, все едно пазеха резултата. Видимо играчите в бяло не знаеха какво да правят с топката. Развръзката за тях настъпи в 39-тата минута. Светкавична контра изведе червената резерва Кировски очи в очи с Рашков. Сантиметри преди наказателното поле, той бе съборен отзад от изоставащият Величко Величков. Бранителят отърва дузпата, но бе изгонен с директен червен картон. Жертвата му се оказа напразна защото Марсиньо врътна уникален удар с левачката от фаул, след който топката облиза напречната греда и спря в мрежата. До края имаше само доиграване на срещата, като ЦСКА стигна до 3-ти гол в 66-тата минута, чрез резервата Кировски, който замени още в средата на първото полувреме контузеният Сидибе. ЦСКА изтърва още 4 положения за гол. След победата, червените излязоха на 3-то място във временното класиране. Любимец е 8-ми, на само 2 точки от зоната на изпадащите.

Състави

ЦСКА: Черни, Попов, Илиев, Фо-Поре/Карачанаков/, Менди, Янчев, Чочев, Марсиньо, Милисавлевич, Сидибе/Кировски/, Гъргоров /Ревсон/

Любимец: Рашков, Дяков, Величков, Мунин, Шоколаров, Огнянов, Петров/Романов/, Тевия, Будинов/Веселинов/, Атанасов, Ангелов/Колев/.

Чочев/бизкият в червено/ току що е забил гола за 0:1