“Саяна Хасково” писа мн. добър 5 на “Борислав”

“Саяна Хасково” записа категоричен успех над “Борислав”-Първомай тази вечер на Ямача.

Срещата от 4-ти кръг на Трета ЮИ лига завърши при резултат 5:0. Домакинът не остави никакви съмнения за по-голямата си класа и надигра съперника по всички показатели.

Още в 5-та минута Димитър Алексиев даде аванс на “Саяна”. В 20-та минута резултатът вече бе 2:0. Авторът на попадението бе Христо Димитров. С второто си попадение в срещата Митко Алексиев направи резултата 3:0 още преди почивката.

Три минути след подновяване на играта домакините вече водеха с 4:0. От дузпа се разписа влезлият като резерва Васил Колев. Заради нарушение пък капитанът на “Борислав” Никола Данчев получи червен картон. Хасковлии не спряха до тук. След по-малко от час игра резултатът вече бе 5:0. Името си сред голмайсторите записа и Ангел Здравчев.

До края на мача червено-белите намалиха темпото. Гостите пък играха много грубо и натрупаха доста жълти картони.

В крайна сметка Хасково записа втори успех и вече е с актив от 6 точки.

Лошата новина за старши треньора на “Саяна Хасково” Живко Желев е контузията на Илиян Марчев. Опитният играч бе изведен от стадиона с линейка. По информация на eTV, Марчев е получил травма в областта на рамото.

В следващия кръг “червено-белите” гостуват на “Локомотив”-Пловдив. Мачът е на 4-ти септември от 17 часа.