Силно представяне на „Виолена“ в национален турнир в Пловдив

Състезателите на хасковския клуб по аеробика „Виолена“ записаха силно участие в националния турнир „Купа АМД“, провел се в зала „Стад“ в Пловдив през уикенда. За призови класирания се бориха 40 спортисти от местния тим, които бяха разпределени в 3 класа.

Клас „А“

При 7-8 г. тройки Алекс Калинова, Мелиса Щерева, Виктория Пламенова са със сребърен медал и заедно с Невелина Русенова и Сиана Милева при групите са отново със сребро. Малки грешки на тройката Невелина Русенова, Лора Динева и Сиана Милева ги остави 4-ти.

При 9-11 г. Мария Хвойнова остана в подножието на медалистите.

При 12-14 г. тройки Христина Панчева, Габриела Тодорова, заедно с Петя Карамфилова от „Ултраспорт“ са с бронзов медал и заедно с Кристина Панчева и Велислава Мазгалова, Дария Русева при групите спечелиха сребърен медал.

При 15-17 г. в индивидуалната надпревара Виктория Димитрова се окичи с бронзов медал и заедно с Даниела и Ивайла Георгиеви при тройките са със сребърен медал.

Клас „Б“

При 9-11 г. с индивидуалното изпълнение Сиана Русева грабна публиката, но остана със сребърен медал. Заедно с Василена Величкова, Ана Андонова, която за 5 дни трябваше да научи съчетанието, и Ясмин Мустафа, Марина Димитрова двете от „Ултраспорт“ при големите формации завоюваха сребърен медал.

С малки грешки извън медалите останаха малките формации на Даяна Хубенова с Ана Андонова и Рая Вълкова с Ърмак Кемал.

При 12-14 г. при индивидуалните изигравания две състезателки на „Виолена“ бяха на стълбичката. Това са Кристиана Димитрова - златен медал, Зорница Дойчева - бронзов медал.

При малките формации Ади Сапунджиева заедно с Николета Василева спечелиха сребро. С допуснати грешки големите формации с трите състезателки и Габриела Карева, Велина Илиева останаха с бронзов медал.

Клас „С“

При 5-6 г. в индивидуалната надпревара чаровните Рая Чобанова, Дерин Кемал спечелиха съответно златен и сребърен медал и заедно в група отново златен медал. Мариела Чанкова заедно с Ария Марем също се окичиха със злато.

При 7-8 г. дебютантите ни Борислава Стамболова и Зорница Бисерова показаха класа и завоюваха сребърен медал, а на Виктория Митева, Моника Котетерова малко не им достигна да са на стълбичката с медалите.

„Всички тези добри резултати са постигнати благодарение на добрия синхрон в работата на треньорския екип, родителите на децата, които проявяваха разбиране и помагаха във всичко и упоритостта и стремежа на състезателите да са сред най-добрите!“, заяви президентът на клуба Теменуга Илиева.

А емблемата на хасковския клуб по аеробика „Виолена“ Тихомир Баротев, след спечеления сребърен медал на Световното първенство в Поругалия заедно с Антонио Папазов и Дарина Пашова от „АМД“ Пловдив продължава спортната си подготовка за най-важното състезание- Световните игри в Бирмингам, САЩ.