Куп медали за „Виолена“ и „Мега спорт“ от национален турнир

Хасковските клубове по спортна аеробика „Виолена“ и „Мега спорт“ записаха силно участие в националния турнир „Купа АМД“, провел се в Пловдив през уикенда.

ВИОЛЕНА

Повечето от състезателите на „Виолена“ с президент Теменуга Илиева се завърнаха с медали, а на останалите не им достигнаха стотни и десети за класиране в призовите тройки.

От клас А при най-малките 7-8 г. в категория групи Лора Динева, Рая Чобанова, Невелина Русенова, Крисия Йорданова, Сиана Милева се окичиха със златен медал, а в категория тройки първите три със сребърен медал. Втората тройка в състав Красимира Цветанова, Дерин Кемал, Сиана Русева останаха 4-ти. В индивидуалната надпревара Рая Чобанова и Невелина Русенова се окичиха съответно със сребърен и бронзов медал, останалите допълниха призовата 8-ца.

При 9-11 и 12-14 г. дебютантката Йоана Иванова остана без медал, а Христина Везева, Василена Величкова, Ивет Бързанова в категория тройки останаха на пето място.

При 15-17 г. Кристина Панчева, Ивайла и Даниела Георгиеви в категория тройки, спечелиха сребърен медал.

От клас С при 5-6 г. всички 7 мънички звездички се окичиха със златни медали - Ария Марем, Славина Разпопова, Дея Демирева, Йоана Ваклинова, Даная Вукова, Ивон Дормишева, Йоанна Велинова.

При 7-8 г. в категория групи, при конкуренция от 12 групи, Елионора Блогоева, Александра Димитрова спечелиха сребърен медал.

От Държавното първенство „Клас Б“ при 7-8 г. в категория малка формация Йоана Делчева, Боряна Плахова, Жасмин Тонева с равна оценка с третите останаха 4-ти.

При 9-11 г. в категория малка формация Зорница Бисерова, Ърмак Кемал, Ана Андонова, Даяна Хубенова се класираха 4-ти.

При 12-14 г. при силна конкуренция в индивидуалните изпълнения Зорница Дойчева спечели сребърен медал медал, а Сиана Русева, която беше сред фаворитите, остана 4-та. В категория голяма формация Сиана Русева, Зорница Дойчева, Велина Илиева, Габриела Карева, Николета Василева с оригинално изпълнено съчетание спечелиха безапелационно златния медал.

При всички класове, възрасти и категории имаше невероятна конкуренция, оригинални съчетания и изпълнения. Поздравления за всички медалисти от треньрския екип на „Виолена“, а също и за тези, които останаха без медали. Много малки допуснати грешки ги лишиха от призови класирания.

След кратка почивка, отново всички ще бъдат в тренировъчната зала, защото предстоят много отговорни и силни състезания от ВСК и МСК през второто полугодие на 2023 г.

МЕГА СПОРТ

Това бе последното състезание от първото полугодие на хасковския клуб по аеробика „Мега спорт“ с президент Мартина Маринова, което приключи със спечелването на 33 медала.

Състезателите от клас А извоюваха общо 17 медала.

- категория групи

2 място - Яна Димова, Пламена Балтова, Йоана Талева, Мейра Йълдъз, Мариела Тодорова

Възрастова група 9-11 години:

1 място - Джемре Стефанова

2 място - Ивайла Трендафилова

3 място - Габриела Колева

1 място - Ивайла Трендафилова, Габриела Колева, Галина Стоянова

2 място - Джемре Стефанова, Аделина Некезова, Никол Стоилова

1 място - Галина Стоянова, Габриела Колева, Ивайла Трендафилова, Станислава Христозова, Кайра Мартинова (СК "Кърджали")

2 място - Антония Благоева, Джемре Стефанова, Аделина Некезова, Никол Стоилова, Елиф Хашим

3 място - Дия Параскова, Магдалена Хаджиева, Анастасия Начева

1 място - Стефани Лечева, Мария Вълчева, Неда Запрянова, Теодора Рибарова (СК "АМД"), Марина Тандова (СК "АМД")

2 място - Михаела Стоилова, Атанас Благоев, Дия Параскова, Магдалена Хаджиева, Анастасия Начева

Най-малките състезателки от възрастова група 5-6 години се справиха отлично в турнира за клас С.

В категория индивидуално момичета със сребърен медал се окичи Мария Недева.

В категория групи златни медали спечелиха: Деана Василева, Перин Ремзи, Мария Недева, Мария Костова, Ивайла Дикова, Росица Димова, Никол Петрова, Елеонора Йорданова, Естефания Вилиева, Михаела Цветанова, Катерина Желева, Моника Иванова, Адриана Василева, Едже Мустафа и Калина Кирякова.

Изключително успешен за „Мега спорт“ бе и турнирът за клас Б. Състезателките завоюваха общо 11 медала, от които 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови.