3 медала за "Виолена" и "Мега спорт" от международен турнир в Пловдив

Силно участие записаха състезателите на двата хасковски клуба по спортна аеробика "Виолена" и "Мега спорт" в международния турнир "Plovdiv cup".

Състезателите от клуб по спортна аеробика "Мега спорт" извоюваха два медала. Сребърен медал за смесената двойка Кристина Костова и Атанас Благоев във възрастова група 9-11 години и бронзов медал за тройката Дамла Арабаджи, Нели Ташева и Християна Кайрякова във възрастова група 15-17 години.

Отлично се представиха останалите финалисти: пето място за Дамла Арабаджи, четвърто място за Атанас Благоев и шесто място за Неда Запрянова, четвърто място за тройката Благоев, Нури, Костова и седмо място за тройката Запрянова, Вълчева, Лечева, шесто място за групата Запрянова, Вълчева, Лечева, Нури, Бахри.
    Пореден златен медал спечели групата при мъже и жени Тихомир Баротев /КА "Виолена"/, Дарина Пашова, Антонио Папазов, Анна-Мария Стоилова и Ивелина Лукаки. Последно изиграване на групата в този състав и бенефис за Ивелина Лукаки.

Много добре се представиха и групите при 9-11-годишните от "Виолена" - /Кристина Панчева, Миша Николова, Габриела Тодорова, Христина Везева, Анжелика Хаджиева/ и 12-14-годишните /Криси Ванчева, Тити Заркова, Мими Арсова, Дени Колева, Селин Шефкед/, съответно 6-то и 11-то място. С добро класиране и невероятно удовлетворение за треньорите бяха и изиграванията на трите тройките в тези възрастови групи /Ванчева, Заркова, Арсова/ ,/Панчева, Николова, Тодорова/ и /Везева, Хаджиева, Георгиева/.

В международния турнир взеха участие над 550 състезатели от пет континента.