Националът по борба Георги Иванов спечели агне в турнир след победа над Георги Ванчев

Националният състезател по борба и възпитаник на СК „Димитровград“ Георги Иванов спечели за награда агне от турнир в двора на ОУ „Христо Ботев“ в димитровградското село Крепост.

Той надделя над бившия национален състезател и шампион на България Георги Ванчев. Двамата борци не успяха да се победят в редовното време от 2 по 5 минути, след което беше дадено продължение от 2 по 3 минути. В крайна сметка надделя Иванов, който е трикратен шампион на България при мъжете, но и вицеевропейски шампион при кадетите.

В турнира участваха общо 80 състезатели от Хасково, Харманли, Свиленград, Момчилград, Черноочене. В те бяха разпределени в 9 категории в различни възрастови групи. За победителите имаше грамоти и медали.

Съдия на турнира беше Николай Петров.

Състезанието е част от програмата на патронния празник на училището. Организира се от спортен клуб по борба „Димитровград“ с треньор Салим Салим, със съдействието на спонсори.