Мустафата от Хасково национален шампион по бокс

По повече от убедителен начин младия ас на боксов клуб "Севдалин Маринов" - Мустафа Маринов, спечели шампионската титла на България за момчета до 14 години на първенството в Добрич. По пътя към финала в своята категория до 67 кг той размаза съперниците си, като двама от 4-мата хвърлиха кърпите. Това на боксов език означава предсрочно отказване. Титлата е втора за възпитаника на треньора Пенко Хаджиангелов от национални първенства. Шанс за златото има още Вадет Маринов в категория до 34 кг. Той надделя над 3-ма съперници и по-късно вечерта ще играе за титлата с представител на Добрич. Сюнан Мехмедов спечели бронзов медал до 57 кг, същото стори и Гюрген Нейков до 75 кг. Хаджиангелов замина с 8 боксьори и регистрира 50 % успеваемост. В Добрич се боксират още и мъжете. Юношата старша възраст Сефтин Осман, който миналата седмица бе бронзов медалист до 18 години, се боксира успешно и при батковците в категория 51 кг. След успех в първия бой той падна във втория кръг от участника на олимпийските игри в Пекин Селим Селимов. Хасковлията обаче удържа всичките 4 рунда на краката си, нещо което не е по-силите на доста съперници на Селимов.

Симона Тодорова спечели сребърен медал на шампионата при жените в Ямбол. На финала в категория до 66 кг тя остана втора след националката Зорница Иванова.