АФК „Хасково“ победи ФК „Хасково“ в полуфинала за Купата на аматьорите

АФК „Хасково“ победи ФК „Хасково 1957“ в полуфиналния мач за Купата на аматьорската футболна лига. Момчетата, ръководени от треньорите Живко Иробалиев и Кирчо Крумов, надделяха над съперниците си с резултат 1:0 на стадион „Хасково“. Точен за тима на победителите беше Хакан Мустафа в 38-та минута. Двайсетина минути по-рано футболист на ФК „Хасково 1957“ отбеляза гол, но той беше отменен заради засада. Във второто полувреме тимът остана с футболист по-малко заради втори жълт картон. До края на мача не бяха отбелязани голове. Така футболистите от АФК „Хасково“, играещи в по-ниското ниво във футбола – в първенството на Областната футболна група, победиха съперниците си от ФК „Хасково 1957“, участващи във „В“ група.

Победителите от днешната среща ще играят финал срещу победителя от двубоя от другия полуфинал между ФК „Димитровград“ и ФК „Свиленград“. Датата и часът на срещата все още не са ясни.

Утре пък е финалната среща на ветераните, която ще се играе между ФК „Хасково 1957“ и ФК „Топлика“ (Минерални бани).