Ветераните на Хасково разгромиха “Хеброс“ на Ямача

Новосформираният футболен тим на ветераните от Хасково победиха с 5:1 съперниците си от „Хеброс“ (Харманли). Резултатът в двубоя на стадиона на „Ямача“ откриха гостите в 19-тата минута. Домакините бързо се мобилизираха и атакуваха многократно към вратата на харманлийци. Десетина минути по-късно синята легенда Емил Ангелов - Бабангида изравни с гол от дузпа, а през това време малкият му син Ернан скандираше „давай, тате“. Във вратата на гостите с хеттрик се разписа Ерай Салиф. Точен за хасковлии беше и Илиан Киряков.

Мачът на стадион „Хасково“ изгледаха десетки млади футболисти, които подкрепяха мощно хасковските футболни легенди. Червено-бели екипи облякоха още Димчо Марков-Джими, Таню Ганев, Веселин Василев-Кимбата, вратарят Никола Костов, Делчо Корчев, Юксел Реджеп, Сунай Алиев, Тихомир Петков.

През октомври хасковлии ще се срещнат с футболистите на „Топлика“ (Минерални бани). Победителят от мача ще играе срещу шампиона на зона Кърджали.