Двойка акробатки от Хасково вицешампиони на международeн турнир в Германия

Женската двойка по акробатика – Тея Иванова и Катрин Кръстева стана вицешампион в Международен турнир в град Майнц, Германия. Възпитаничките на треньора Невена Тонева от клуб по гимнастически спортове „Юнак“ бяха част от националния отбор на България и са единствените участнички в турнира от страната. Те се класираха на второ място групата на момичетата от 11 до 16 г. Двойката остана на 50 стотни след шампионките от Германия. В тази възрастова група имаше 16 двойки от различни държави. Хасковлийки имат и още успехи в различните комбинации – трети са в „темпово съчетание“, втори в „балансово съчетание“ и втори във финала.

Междувременно гимнастичките от ГКС „Юнак“ спечелиха множество медали от национален турнир „Седемте тепета“ в Пловдив. Възпитаничките на треньорите Недялко Илиев и Димитринка Алексиева участваха в две възрастови групи в различни дисциплини прескок, успоредка, греда и земна гимнастика. В по-малката – момичета младша възраст (6-8 г.) Кристин Кръстева спечели сребро и бронз, а Виктория Кирякова – два бронзови медала. В по-горната възрастова група - момичета старша (8-10 г) Антония Тодева има бронз на прескок, Кармен Милкова е пета на земя, а Габриела Христова спечели бронз на греда. В тази възрастова група момичетата се наредиха на трето място в отборното класиране. В състава влизат – Наталия Костова, Кармен Милкова, Соня Христозова, Дария Живкова, Антония Тодева и Габриела Христова.

Дебют при най-големите – девойки младша (над 10 г.) направи Симона Атанасова.

Следващата изява за спортистките от „Юнак“ ще бъде участие в Международен турнир в Русе от 4 до 6 ноември.