„Хасково“ би с 3:0 юношеска формация от Варна

"Хасково" надскочи децата на Варна

В последният си може би мач от Б група, отборът на Спартак ВН бе бит от гостуващият Хасково с 3:0. Унищожаваният от финансов недоимък отбор обяви, че спира с участие в първенството още след мача с Литекс, но все пак изигра двубоя срещу Хасково. Ако варненци прекратят участие, това ще е 5-я отбор, който напуска поради финансови причини тазгодишната Б група. Именно заради отказали се отбори, Хасково бе поканен да попълни групата. Нашите обаче далеч не се държат само като пълнеж, дори са втори в първенството, на точка след лидера "Марек"-Дупница.

Днешният мач не предложи никаква интрига. Домакините бяха с юноши бледни, които нямаха нито игровите, нито физическите умения да затруднят хасковлии. Те вкараха 3 гола за 1 полувреме и спряха дотук, за да пестят сили за следващи кръгове. Като голмайстори се отличиха Лозев, реализирал 13-тата минута, Ничев-в 32-та и Алексиев в 41 м.

До края на първенството от есенния дял на Б група има три двубоя. Следващият мач на Хасково е домакинството на Монтана.