От ВиК - Пловдив информират, че днес (11.03.26 г., сряда) екипи на водното дружество ще работят на кръстовището зад бившата Инфекциозна болница в Асеновград, поради което ще бъде затруднено движението на превозни средства.
Планирано е да се извърши превключване на канализационен клон в района на кръстовището между улиците "Росица" и "Атанас Мишев".
Строително-ремонтните дейности се осъществяват от ВиК и се налагат поради проблеми, възникнали след изпълнение на т.нар. "Воден цикъл" през 2018 г., които засягат основно живеещите на ул. "Атанас Мишев" - наводняват им се избени и приземни помещения.
Превключването стана възможно на този етап, тъй като изтича гаранционният срок и периодът на устойчивост на проекта.
Община Асеновград призовава шофьорите да преминават през участъка с повишено внимание и благодари за търпението и толерантността!