4 медала за хасковските ориентировачи от състезание в Пловдив

Състезателите на хасковския клуб по спортно ориентиране „Компас 1994“ спечелиха 4 медала от състезание „Купа Пловдив“, провело се през единия от почивните дни в района на Гребната база в Града под тепетата.

Златни отличия спечелиха Елица Ксиаопу в групата на 12-годишните и Мартин Минчев при 18-годишните. Енфун Ксиаопу остана с бронз при 14-годишните, а Деяна Николова е със сребро при жените елит. Класиралите се в шестицата Христина Дюлгерова – 16 г., Димитър Гълъбов - 12 г., Даниел Йорданов - 14 г., Павел Илиев - 21 г., Николай Попов - 45 г. помогнаха за отличното второ място в комплексното класиране.

Това бе последното състезание за хасковския клуб с председател и треньор Тодор Стратиев. В него участваха повече от 170 състезатели от 25 клуба от страната, а „Компас 1994“ бе представен от 14 състезатели.

„През новата 2023 г. ще продължим традицията да подготвяме деца за нашия красив и емоционален спорт като кандидатстваме с проект „Начално обучение по спортно ориентиране“ от програмата на Министерството на младежта и спорта „Спорт за децата в свободното време“. Партньори станаха СУ „Васил Левски“, ОУ „Св. Климент Охридски“ и местни медии, сред които „eTV“, съобщиха от хасковския клуб.