„Саяна победи „Левски“, Ангел Здравчев герой за домакините

В мач от последния кръг на есенния полусезон „Саяна Хасково”посрещна „Левски“ (Карлово).

Срещата започна равностойно, но домакините бързо наложиха натиск. На няколко пъти стражът на „Левски“ трябваше да спасява своя отбор. Предимството на „Саяна Хасково“ бе материализирано преди почивката, когато Ангел Здравчев откри резултата. Още от началото на второто полувреме хасковлии натиснаха своя съперник. След около час игра Ангел Здравчев покачи с 2:0, отбелязвайки втория си гол. Домакините не спряха да атакуват, но направиха доста пропуски. В самия край на мача гостите от Карлово успяха да намалят, но силите им не стигнаха за повече. Така червено-белите спечелиха с 2:1.

С успеха „Саяна Хасково“ натрупа 35 точки, с 1 повече от „Родопа“ (Смолян), който днес завърши с 2:2 със „Сливен“. Така хасковлии ще зимуват на 6-та позиция в таблицата.