“Саяна Хасково” победи “Димитровград” в мач за Купата на България

“Саяна Хасково” продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи “Димитровград” с класическото 3:0.

Футболистите на Живко Желев диктуваха темпото още от началото на двубоя и заслужено именно те откриха резултата. За 1:0 точен бе Спас Милушев. Броени минути преди края на първото полувреме за 2:0 покачи Енис Ерол.

Домакините стартираха втората част със самочувствие и не оставиха много шансове на съперника си да направи нещо по-значимо в мача. Червено-белите дори стигнаха до трети гол, който обаче бе отменен, заради засада. В края на мача домакините все пак стигнаха до трети гол.

Така “Саяна Хасково” спечели областния етап в турнира за Купа България. В следващия кръг тимът ще играе с победителя от област Кърджали.

Междувременно любители на футбола коментираха, че теренът на стадион “Хасково” е в лошо състояние.