Хасковският отбор по граплинг с отборно трето място в национално състезание

Изображение 1 от 5

Хасковският отбор по граплинг „BJJ and Grappling Zapryanov“ с треньор Владимир Запрянов записа достойно представяне на най-силното издание в България - „Real Grappling Challenge 9“. Надпреварата е традиция за този спорт, чака се с голямо вълнение и се провежда само веднъж в годината.

Хасковските момчета спечелиха трето място в отборното класиране сред голямата конкуренция. Шампиони станаха Владимир Запрянов (66 кг) при мъжете, Радослав Русев (92 кг) при мъжете, Владимир Петров в абсолютна категория при мъжете и Хихо Ямболиев (78 кг) при юношите.

Милен Миленов, Александър Димов и Кристиян Георгиев играха доста добре и спечелиха някои срещи, но поради голямата конкуренция не стигнаха до медалите.

Треньорът Владимир Запрянов изрази задоволство от представянето на хасковските състезатели. „Доволен съм много, отборът е едва на 2 месеца, а се наредихме до най-елитните клубове в България, а и дори изпреварихме някои от тях. Радвам се, че има все повече и повече хора, които практикуват този спорт. Представихме се добре, но винаги има още какво да се учи, така че от понеделник продължаваме отново с пълна сила тренировките“, каза наставникът.

Други двама хасковски състезатели също взеха участие в състезанието, но играха за друг отбор. Единият е Никола Иванов, който се представи много добре и спечели бронзов медал в абсолютна категория при мъжете. Другият е Владимир Паскалев, който направи супер дебют при 78-килограмовите, но не успя да завоюва медал поради голямата конкуренция.