Натупаха националния по бридж в Минерални Бани

Националния отбор по бридж получи "открит" урок как да играе единствената призната за спорт игра с карти в света, и остана едва във втора лига на "Минерални Бани-Оупън". Националния турнир от първа категория се проведе за първи път в курортното селище през почивните дни. В много оспорвания отборен турнир, сред първите 4 отбора, които си разпределяха медалите, попадна и хасковския тим на КСБ "Радков".

След минимална загуба в полуфиналите, нашите с капитан Тенчо Тенев, останаха на 4-то място. Хасковлиите Гроздан Русинов и Иван Радев пък се окичиха със сребърните медали, като част от финалиста-смесен отбор от страната -"Ралица". Победител стана тимът на "Виви" София. Националния отбор в състав-Диян Данаилов, Виктор Аронов, Георги Караколев и Юлиан Стефанов не стигнаха финалните 4 и се задоволи с 1-во място в група Б. Първо място в група Ц спечели отборът на Любимец с капитан Колю Видев. Общо 18 тима си оспорваха наградния фонд от 7 хиляди и 300 лв.

Частичен реванш за най титулуваните бриджьори на България, взе Румен Трендафилов. Състезателят който има квота за световното първенство в Бразилия през септември, стана първи на двойковия турнир с партньор хасковлията Стойчо Радков. Двамата размазаха конкуренцията с над 20 импа разлика, разгромяващ резултат в този спорт. Други местни бриджьори Христина Георгиева и Владо Андреев останаха втори. Най добрата младежка двойка на турнира също е от областния град-Петър Иванов и Иван Сюсюкин. В двойковото състезание участваха 21 тандема.